Menüler

AKALAN’DA TOPLULAŞTIRMA FAALİYETLERİ BAŞLADI

10.12.2014
             DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce “Denizli-Acıpayam-Akalan Ovası Sulaması İnşaatı” işinin arazi malikleri ile ön görüşmeler ve teknik incelemeler doğrultusunda Arazi Toplulaştırması (AT) ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri kapsamında yürütülmesi kararlaştırılmıştır. Konu ile ilgili 22.07.2013 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı alınmıştır.


             Denizli-Acıpayam- Akalan Mahallesi arazilerinin 5403 sayılı Kanunun 17. Maddesine göre “Arazi Toplulaştırması (AT)” ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri (TİGH) işi İnşaat muhtevasında 04.11.2013 tarihinde Atılım İnşaat Turizm San.Tic. Ltd.Şti’ne ihale edilmiş ve 26.12.2013 tarihinde işe başlanılmıştır. İnşaat muhtevasındaki işlerin büyük kısmı tamamlanmıştır. Arazi toplulaştırma çalışmalarında da son aşamaya geçilmiştir. Arazi malikleri ile yapılan mülakatlar ve derecelendirme çalışmaları sonucunda bloklar belirlenmiş ve yeni parsellerin düzenlenme çalışmalarına başlanılmıştır.

            Yeni parsellerin düzenlenme çalışmalarını da toplulaştırma alanındaki parsel maliklerinin talep ve önerileri doğrultusunda yapmayı hedefleyen Bölge Müdürlüğümüz konu ile görevli Ziraat Yüksek Mühendisi Celaleddin ÇAKMAK ve yüklenici firma görevlisi Ziraat Mühendisi Elvan POSLU tarafından Acıpayam-Akalan mahallesinde 03-04 Aralık 2014 günleri içerisinde bilgilendirme toplantıları düzenlenmiştir. Bilgilendirme toplantıları katılımcıların yoğun ilgisi ile iki gün boyu devam edilmiştir.09.05.2015 tarihinde bitirilmesi planlanan işin çalışma alanında kadastro yenileme çalışmaları sonuçlanma aşamasındadır. Kadastro yenilemeleri sonuçlanana kadar taslak düzenleme üzerinde bilgilendirme ve görüş alış- veriş çalışmaları devam edecektir.             Akalan Barajı ile Akalan Ovası Sulaması inşaatları hızla devam etmekte olup tamamlanmasıyla birlikte 7 460 da alan modern borulu sistem ile sulanacaktır.